Kas oled märganud, et osadel inimestel asjad õnnestuvad justkui kergemini? Nad võtavad midagi ette, räägivad, mida nad teevad ja tulemus on käes.
Teistel jällegi asjad lükkuvad edasi – ei saa tähtajaks valmis ja tundub, et lihtsalt õnnestu.
Miks see nii on? Osadel inimestel on teatud käitumis- ja tegutsemismustrid. Nad teevad tegevusi süsteemselt ja õiges järjekorras.
Täna räägin sellest, mis need tegevused on – mis on see saavutamise valem? Milliste sammude abil on võimalik ette võtta tähtsaid asju ja viia need ka kiiremini lõpuni?
Saavutamise valem – kuidas saada, mida tahad
Kunagi, aastaid tagasi, tegin ma koolitusi nimega “Saavutama õppimine”. Mäletan, et kui saavutamise valemit esitasin, tundsin veidi nagu piinlikkust, püüdes seda juttu pisendada ja naljaks pöörata.
Täna näen seda teisiti.
Ma ei ütle, et see on ainus ja õige valem, kuidas asju saavutada, aga arvan, et kui Sa enamikku või kõiki neist sammudest teed, siis saad kiiremini ja kindlamini seda, mida vajad, tahad ja igatsed.
Siin nad on – kuus sammu selleks, et saavutada oma soovitud eesmärgid. Käin need läbi üpris ülevaatlikult, aga annan Sulle väikseid vihjeid süvitsi minemiseks.
1. Unista julgesti!
Unista! Lase oma fantaasia lendu! Julge tahta seda, mida Sul vaja on.
Luba endale rohkem, kui oled harjunud lubama.
Julge tahta ka rohkem, kui oled harjunud endale lubama. Ära keela endal igatseda asju, kogemusi, suhteid, arenguid, mis annaksid Sulle rõõmu ja rahulolu. Kujunda endas harjumus, et regulaarselt tuleviku peale mõelda ja seda ette kujutada.
Pane oma unistused kirja piltide, sõnade või lausetena. Visualiseeri oma elu, töö, suhete ning füüsilise ja vaimse keha tulevikupilti.
2. Tunne ja tunneta iseend
Mida paremini Sa end tunned, seda paremini oskad valida endale sobivaid tegevusi, eesmärke ja arenguid.
Kui Sa ei oska valida omale sobivaid eesmärke, siis soovitan selleks vana head katse-eksitus meetodit – proovi ja vaata, mis sobib.
Õpi tundma oma sisemaailma, vajadusi, eelistusi ja loomulikke tugevusi.
Tööriistu selleks on mitmeid – alates DiSC profiilidest ja astroloogiast kuni Human Designi ning enneagrammini. Nende kasutamises ei ole midagi halba, kui oskad seda enda kasuks pöörata.
Aga kõige lihtsam moodus on ikkagi ennast kõrvalt vaadelda, minna teraapiasse, uurida enda kohta ja hakata siis iseennast justkui ära kaardistama. See aitab Sul paremini otsustada, kuhu oma energiat suunata.
3. Vali eesmärk ja otsusta
See on kõige kesksem ja praktilisem samm. Vali eesmärk – see üks asi, mis Sind praegu kõige rohkem edasi viib. Aasta kohta võiks neid olla kolm kuni kuus.
Edasiviiv eesmärk nõuab pingutust.
Hea ja edasiviiv eesmärk on midagi, mis on natuke kõrgemal ja kaugemal kui Sinu praegune olukord. See nõuab pingutust, lahenduste leidmist ja võib-olla ka riske. Kirjelda eesmärke võimalikult täpselt ja pane neile tähtaeg. Tunneta, kas Sinu praeguses arengustaadiumis on see Sulle hea või mitte.
Ja siis tee oma praeguse tarkuse ja enesetundmise põhjalt otsus: “See on minu jaoks tähtis. Teised asjad võivad oodata.”
Jätka lugemist allpool…

Panustame arengule
Vaatame süvitsi Sinu sisemist võimekust mõtterännakul ”Mina vastutan. Punkt.” 15.juunil Kaja Kultuurikeskuses.
4. Tee plaan, valmistu ja harjuta
Enne kui tegutsema asud, tee teatud tüüpi eeltöö.
- Kuidas teised seda teinud on?
- Millised on esimesed kolm loogilist sammu?
- Ja mis on see esimene samm, millega saad kohe alustada?
Sul on tehtud otsus. Sul tekib tegevusplaan. Vaatad, milliseid ressursse Sul eesmärgi saavutamiseks vaja on – teadmisi, julgust, kaaslasi, tööriistu.
Tee plaan.
5. Tee esimene samm ja mine lõpuni
Tee esimene samm kiiresti. Alusta kohe.
Tee endaga kokkulepe, et Sa lähed selle soovitud eesmärgi suunas ega lõpeta enne, kui eesmärk on saavutatud.
Võib-olla võtab see vähem aega, kui Sa arvasid.
Tähtaeg paneb Sind teatud mõttes surve alla, sunnib rohkem pingutama. Kui oled esitanud endale tähtajalise nõude, siis Sa jõuad palju rohkem.
6. Rõõmusta ja tähista!
Mul on minevikus sellega endalgi probleeme olnud – eesmärk on saavutatud ja tekib kohe automaatne mõte, et mis järgmine eesmärk on?
Enamikke suuri eesmärke ei täida me üksinda. Meil on abilised. Meil on kaaslased.
Kui Sa ei võta aega maha, et tähistada ja endale öelda: “Kuule Sina, Sa said sellega hakkama!” – siis Sa justkui ütled iseendale, et see polnudki nii oluline ja tähtis.
Kui Sa lisad võrrandisse tähistamise rõõmu, siis sellega annad endale tulevikus rohkem hoogu juurde selleks, et uusi eesmärke seada ja täita.
Need kuus sammu, mida ma praegu lühidalt lahti seletasin, on minu esimese raamatu “Kõige tähtsam küsimus” peatükid.
Kui Sind see teema huvitab, siis süvene sellesse raamatusse. Loe seda. Tööta see läbi.
Aitäh, et lugesid! Kui see jutt Sind kuidagi puudutas, siis liitu minuga ka Muutuse kanalil Youtubes.
Soovin Sulle head, keskendatud eesmärkide valikut ja nende rõõmuga teoks tegemist!